KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14688291
nr 1468 8291
Jan Lundquist
(f. 1935), Sverige
Blandteknik, Signerad, daterad 99, Vaksalaskolan, Uppsala, 33x51, yttermått inklusive ram: 543x70 cm
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
tisdag 24 maj 2022
kl 20:47:26
17/5 19:38:51
Jan Lundquist
Läs mer om Jan Lundquist